Operacje piersi

W Centrum Chirurgii Plastycznej Malia wykonujemy operacje:
– Powiększenia (augmentacji)
– Podniesienia (mastopeksji)
– Zmniejszenia (redukcji)

Powiększenie piersi
Polega na włożeniu implantów wypełnionych żelem silikonowym. Obecnie stosuje się zmodyfikowany żel, który nie rozlewa się poza torebkę implantu, nawet po jej uszkodzeniu. Wykorzystywane są implanty o kształcie okrągłym lub profilowanym. Wybór protezy zależy od oczekiwań pacjentki i jej warunków anatomicznych. Operacja wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym a cięcie skórne ukryte jest w fałdzie pod piersią, co daje praktycznie niewidoczną bliznę. Szwy zdejmuje się 10-14 dni po operacji. Przez 4 tygodnie zalecane jest noszenie odpowiedniego stanika modelującego. W tym czasie nie wolno również wykonywać ćwiczeń fizycznych.

Główne wskazania do użycia implantów piersi:
– Estetyczne powiększenie piersi (u osób poniżej 18 roku życia tylko w przypadku wskazań medycznych)
– Polaktacyjny zanik piersi
– Zespół Polanda, asymetria piersi
– Rekonstrukcje piersi po mastektomii

Wpływ operacji powiększenia piersi na karmienie piersią:
Wprowadzenie implantów piersiowych pod gruczoł piersiowy i pod mięsień piersiowy nie ma wpływu na karmienie. Implant wprowadzony przez cięcie w bruździe podpiersiowej nie ma kontaktu z gruczołem piersiowym, który podejmuje funkcję w okresie laktacji. Jedynie wprowadzenie implantów poprzez cięcie okołootoczkowe powoduje blizny gruczołu piersiowego i uniemożliwia karmienie. Należy podkreślić także, że niewielka zmiana wagi w czasie ciąży nie powoduje zmiany kształtu piersi powiększonych implantami.

Operacja piersi po urodzeniu dziecka:
Pacjentka może poddać się zabiegom operacji piersi minimum sześć miesięcy po zakończeniu okresu karmienia.

O ile rozmiarów można powiększyć piersi:
W każdym przypadku należy zachować rozsądek i umiar. Powiększone piersi powinny być proporcjonalne do wzrostu i powinny naturalnie harmonizować z całą figurą. Dążenie do skrajności nie przyniesie zadowolenia. Najpopularniejszymi zabiegami są powiększenia rozmiaru miseczki A do B, C lub D. Wybór rozmiaru w każdym przypadku jest jednak inny i należy go omówić podczas indywidualnych konsultacji z doświadczonym specjalistą chirurgii plastycznej.

Podniesienie i zmniejszenie piersi
Operacje te wykonywane są w znieczuleniu ogólnym. Polegają na podniesieniu oraz ew. zmniejszeniu piersi. Cięcia prowadzone wokół brodawki sutkowej a poniżej w kształcie odwróconej litery „T”. Szwy zdejmowane są po 10-14 dniach. Po operacji konieczne jest noszenie bielizny modelującej i oszczędzający tryb życia. Pełne gojenie może trwać ok. 3 tygodnie.

Potrzebujesz porady specjalisty?

Skontaktuj się z nami