Nasi lekarze chirurdzy plastycy są członkami Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej, a lekarze dermatolodzy należą do Polskiego Towarzystwa Dermatologii. Uczestniczymy w kongresach tematycznych w Polsce i za granicą, cały czas rozwijając się i pogłębiając swoją wiedzę. Dzięki temu wiemy jak skutecznie stosować nowoczesne i bezpieczne metody leczenia.
Dr Maria Sowa-Molska
Chirurgia plastyczna i estetyczna
Dr n.med. Marek Molski
Chirurgia plastyczna i rekonstrukcyjna, chirurgia ręki
Dr Maria Magdalena Molska
Chirurgia plastyczna i medycyna estetyczna
Dr n.med. Kamil Pietrasik
Chirurgia plastyczna i estetyczna
Dr Maria Kociszewska
Chirurgia plastyczna i estetyczna
Dr n. med. Zbigniew Salamon
Flebologia
Dr Magdalena Gołębiewska
Dermatologia i wenerologia
Dr Anita Wandyszewska
Chirurgia plastyczna
Dr Daniel Jakubik
Medycyna estetyczna
Dr Maria Sowa-Molska
Chirurgia plastyczna i estetyczna
Absolwentka Akademii Medycznej we Wrocławiu.
Przez szereg lat pracowała w Klinice Chirurgii Plastycznej CMKP w Warszawie, gdzie przebyła wszechstronne szkolenie specjalizacyjne pod kierunkiem prof. dr hab. med. Michała Kraussa. Od wielu lat pracuje jako specjalista chirurgii plastycznej.
W czasie pobytów w USA pogłębiała wiedzę w zakresie chirurgii estetycznej u czołowych chirurgów plastyków z Kaliforni (David Wood, Long Beach) i Alabamy (Bob Howe i Louis Vasconez, Birmingham).
Członek Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej.
Jest doświadczonym specjalistą w zakresie korekcji powiek, face-liftingu, korekcji nosa oraz operacjach piersi.
Od 2000 roku kieruje Centrum Chirurgii Plastycznej Malia.
Dr n.med. Marek Molski
Chirurgia plastyczna i rekonstrukcyjna, chirurgia ręki
Absolwent Akademii Medycznej w Białymstoku.
W latach 1983-2013 pracował w Klinice Chirurgii Plastycznej CMKP, gdzie w 1988 roku uzyskał tytuł specjalisty w dziedzinie chirurgii plastycznej a rok później obronił pracę doktorską pt. „Badania doświadczalne i zastosowanie kliniczne własnej modyfikacji zespolenia teleskopowego naczyń tętniczych”.
Przez ponad 10 lat pełnił funkcję zastępcy ordynatora Oddziału Klinicznego Chirurgii Plastycznej w SPSK im. prof. W. Orłowskiego w Warszawie, przez ponad 30 lat był konsultantem klinik i oddziałów ortopedycznych w SPSK im. Prof. A. Grucy w Otwocku. Podobną działalność prowadził w Szpitalu Klinicznym Dzieciątka Jezus w Warszawie oraz w Carolina Medical Center. Wciąż współpracuje z klinikami dziecięcymi (od 2013 roku ze Szpitalem Dziecięcym im. Prof. J. Bogdanowicza w Warszawie, a od 2017 roku z DSK w Białymstoku) oraz wieloma oddziałami ortopedii i chirurgii urazowej warszawskich szpitali i Mazowsza.
Odbył wiele szkoleń w USA, w tym 6-miesięczny staż Fundacji Kościuszkowskiej w Nowym Jorku, w kilku wiodących ośrodkach chirurgii plastycznej (prof. D.Wood, Long Beach, Kalifornia; prof. L.Vasconez, Birmingham, Alabama; prof. R.Sherman, Los Angeles, Kalifornia; prof. H.Buncke, San Francisco, Kalifornia). Kilkakrotnie przebywał na Tajwanie, gdzie brał czynny udział w pracach Kliniki Chirurgii Plastycznej w Chang Gung Memorial Hospital, kierowanej przez prof. Fu Chan Wei,
W latach 1985-2013 był członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej, pełniąc funkcję sekretarza, kilkakrotnie wiceprezesa, a w latach 2009-2011 prezesa towarzystwa. Był członkiem Polskiego Towarzystwa Mikrochirurgii, a w latach 2000-2004 pełnił funkcję wiceprezesa towarzystwa. Przez 6 lat był oficjalnym przedstawicielem Polski w ESPRAS (Zrzeszeniu Europejskich Towarzystw Chirurgii Plastycznej Rekonstrukcyjnej i Estetycznej). Jest aktywnym członkiem Światowego Towarzystwa Mikrochirurgii Rekonstrukcyjnej (WSRM),
Od 2002 roku wchodzi w skład Komitetu Redakcyjnego czasopisma „Chirurgia Narządów Ruchu i Ortopedia Polska”, a od 2012 roku należy do Editorial Board amerykańskiego czasopisma „Hand” wydawanego w Chicago przez American Association for Hand Surgery.
Jego dorobek naukowy obejmuje ponad 100 publikacji naukowych, w tym w czasopismach mających Impact Factor (IF) i ponad 270 wystąpień zjazdowych, w tym 31 zagranicznych, gdzie jako faculty member wygłaszał referaty na zaproszenie i prowadził kursy na światowych kongresach (WSRM, IPRAS). Jest autorem kilku oryginalnych metod operacyjnych, cytowanych i omawianych w największych amerykańskich dziełach podejmujących tematy chirurgii rekonstrukcyjnej.
Za cykl prac poświęconych replantacjom palców rąk uzyskał w 1999 roku indywidualną nagrodę Ministra Zdrowia. Za działalność dydaktyczną w CMKP w 2004 roku otrzymał Medal Komisji Edukacji Narodowej.
Był kierownikiem specjalizacji kilku lekarzy szkolących się z zakresu chirurgii plastycznej.
Spośród wielu działów chirurgii plastycznej, aktywnie zajmuje się chirurgią ręki (szczególnie odtwarzaniem opuszek palców) i chirurgią rekonstrukcyjną kończyn (płatami perforatorowymi czy unaczynionymi przeszczepami kości). Mikrochirurgiczne rekonstrukcje nerwów, naczyń i ścięgien są też często przeprowadzanymi operacjami naprawczymi.
Dr Maria Magdalena Molska
Chirurgia plastyczna i medycyna estetyczna
Absolwentka I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Specjalista chirurgii plastycznej. Obecnie pracuje w Oddziale Klinicznym Chirurgii Plastycznej CMKP w Warszawie jako starszy asystent. Zajmuje się również działalnością dydaktyczną – prowadzi wykłady z zakresu chirurgii plastycznej i chirurgii ręki dla lekarzy w ramach kursów CMKP.
Wykonuje operacje z zakresu chirurgii estetycznej (np. plastyka powiek górnych i dolnych, lifting twarzy i szyi, plastyka płatka ucha, korekcja odstających małżowin usznych, plastyka brzucha, przeszczep tkanki tłuszczowej, labioplastyka), chirurgii ręki (m.in. przykurcz Dupuytrena, zespół cieśni nadgarstka, zespół uciskowy nerwu łokciowego w rowku), chirurgii rekonstrukcyjnej i mikrochirurgii (rekonstrukcje ścięgien i nerwów w obrębie kończyny górnej, resekcje nowotworów skóry i rekonstrukcje plastykami płatowymi) oraz zabiegi medycyny estetycznej.
Ukończyła dwuletnią szkołę Międzynarodowego Centrum Kształcenia Medycyny Anti-Aging w Warszawie przy Stowarzyszeniu Lekarzy Dermatologów Estetycznych, gdzie zdobywała wiedzę i praktykę w dziedzinie medycyny estetycznej.
Należy do Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej. Jest autorem lub współautorem licznych wystąpień na światowych zjazdach. Cały czas poszerza swoją wiedzę uczestnicząc w szkoleniach i kongresach w kraju i za granicą.
Dr n.med. Kamil Pietrasik
Chirurgia plastyczna i estetyczna
Absolwent Warszawskiej Akademii Medycznej.
Specjalista chirurgii plastycznej i chirurgii ogólnej.
Od wielu lat pracuje w Klinice Chirurgii Plastycznej CMKP SPSK im. prof. W. Orłowskiego w Warszawie. W latach 1997-2012 prowadził działalność dydaktyczną jako asystent w Zakładzie Anatomii Prawidłowej i Klinicznej WUM.
Instruktor w Klinice Chirurgii Plastycznej Univeristy of Alabama, Birmingham, USA (2012-2013), gdzie pod okiem światowej sławy ekspertów (Dr Luis Vasconez, Dr James Grotting) doskonalił swoje umiejętności z chirurgii estetycznej. Odbył liczne staże i szkolenia w Polsce i USA (m.in. w Harvard Medical School, Iowa University, University of Alabama, Birmingham).
W 1999 r. nostryfikował dyplom lekarza w Stanach Zjednoczonych (certyfikat ECFMG) oraz uzyskał amerykańskie prawo wykonywania zawodu.
Jest członkiem krajowych i międzynarodowych towarzystw naukowych (m.in. Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej, Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej oraz Amerykańskiego Towarzystwa Anatomii Klinicznej).
Autor ponad stu publikacji naukowych oraz doniesień zjazdowych w kraju i za granicą. Za swoją działalność został uhonorowany nagrodami i stypendiami (m.in. Fundacji im. Stefana Batorego, Nagroda Rektora WUM).
Od 20 lat jego pasją jest chirurgia plastyczna i chirurgia ręki.
Dr Maria Kociszewska
Chirurgia plastyczna i estetyczna
Absolwentka Akademii Medycznej w Warszawie.
Pracowała w Klinice Chirurgii Plastycznej CMKP w Warszawie, gdzie szkoliła się pod kierunkiem prof. dr hab. Michała Kraussa. W 1990 r. uzyskała tytuł specjalisty chirurgii plastycznej.
Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej oraz Europejskiego Stowarzyszenia Towarzystw Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej.
Od 1990 r. zajmuje się szeroko pojętą chirurgią estetyczną. Aktywnie współpracuje z lekarzami pokrewnych specjalizacji (anti-aging, dermatologii estetycznej i leczenia otyłości) pod kątem właściwego przygotowania do zabiegu chirurgicznego oraz leczenia uzupełniającego po operacji.
Dr n. med. Zbigniew Salamon
Flebologia
Absolwent Warszawskiej Akademii Medycznej.
W 1989 r. uzyskał specjalizację I stopnia z chirurgii ogólnej, a w 1995 r. otrzymał dyplom specjalisty chirurgii ogólnej II stopnia.
Stopień doktora nauk medycznych zdobył w 1997 r. po obronie rozprawy doktorskiej pt. „Przydatność rezonansu magnetycznego w rozpoznawaniu i ocenie stopnia zaawansowania raka przełyku – wartość metody w aspekcie planowania leczenia”.
Przez wiele lat pracował w Oddziale Torakochirurgii, a następnie w Oddziale Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej w Centralnym Szpitalu Kolejowym (obecnie Międzyleski Szpital Specjalistyczny w Warszawie). Odbył liczne staże w Niemczech (Kolonia, Tubingen, Essen-Werden) i Francji (Strasbourg).
Jest autorem ponad 40 publikacji i prac naukowych z zakresu chirurgii ogólnej, onkologii i radiologii.
Od 30 lat specjalizuje się we flebologii, ze szczególnym uwzględnieniem skleroterapii.
Dr Magdalena Gołębiewska
Dermatologia i wenerologia
Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Specjalista dermatologii i wenerologii. Doświadczenie zawodowe zdobywała w Klinice Reumatologii dawnego Instytutu Reumatologii w Warszawie oraz Klinice Dermatologii i Wenerologii WUM. Aktualnie pracuje na Oddziale Dermatologicznym Szpitala Dziecięcego przy ul. Niekłańskiej w Warszawie.
Poza dermatologią kliniczną i wenerologią specjalizuje się również w dermatologii dziecięcej, medycynie estetycznej oraz dermatochirurgii.
Zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób skóry oraz chorób i infekcji przenoszonych drogą płciową, z naciskiem na holistyczne podejściem do pacjenta.
Stale doskonali swoje umiejętności poprzez uczestnictwo w licznych kursach i szkoleniach.
Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego.
Dr Anita Wandyszewska
Chirurgia plastyczna
Absolwentka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego imienia Piastów Śląskich we Wrocławiu.
Doświadczenie w zakresie chirurgii ogólnej zdobywała w Oddziale Chirurgii Ogólnej i Małoinwazyjnej w Ośrodku Badawczo-Rozwojowym WSS we Wrocławiu, gdzie brała również udział w międzynarodowych badaniach klinicznych. Obecnie w trakcie szkolenia specjalizacyjnego z zakresu chirurgii plastycznej w Oddziale Klinicznym Chirurgii Plastycznej w Szpitalu Klinicznym im. prof. W. Orłowskiego CMKP w Warszawie.
W codziennej pracy zajmuje się leczeniem chirurgicznym nowotworów skóry, chirurgią ręki oraz chirurgią rekonstrukcyjną.
Stale podnosi swoje kwalifikacje zawodowe z zakresu chirurgii plastycznej oraz medycyny estetycznej biorąc udział w stażach, szkoleniach oraz konferencjach.
Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej.
Dr Daniel Jakubik
Medycyna estetyczna
Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Obecnie specjalizuje się w chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej w Klinice Chirurgii Plastycznej CMKP w Warszawie.
Jest autorem i współautorem licznych doniesień zjazdowych oraz publikacji, czego efektem było otwarcie przewodu doktorskiego w dziedzinie farmakologii klinicznej. Za swoje prace został kilkukrotnie nagrodzony na międzynarodowych i krajowych kongresach oraz otrzymał liczne stypendia naukowe.
Angażuje się w akcje społeczne i charytatywne. Nominowany jako Człowiek Roku 2017 w kategorii „Działalność społeczna i charytatywna”. Uczestniczył w misjach medycznych w afrykańskich szpitalach.
Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i AntiAging. Swoje doświadczenie zdobywał wykonując tysiące zabiegów i pomagając setkom pacjentów w kilku warszawskich klinikach. Stale podnosi swoje kwalifikacje w dziedzinie medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej oraz rekonstrukcyjnej poprzez udział w licznych kursach i szkoleniach.
W medycynie estetyczniej najważniejsza jest dla niego profilaktyka przeciwstarzeniowa oraz naturalne piękno.