Face lifting

Operację tę wykonuje się wtedy, gdy widoczne jest zwiotczenie policzków, podbródka i szyi, wywołane nadmiarem skóry i zmniejszeniem napięcia mięśni. Zabieg polega na przywróceniu młodzieńczego owalu twarzy oraz wygładzeniu szyi poprzez wycięcie wiszącej skóry i pociągnięcie głębszych tkanek. Operacja przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym nasiękowym z krótkim znieczuleniem dożylnym (analgosedacją). Cięcia wykonywane są nad uchem we włosach, w uchu oraz z tyłu w rowku zausznym. Blizny po paru tygodniach stają się praktycznie niewidoczne. Obrzęki i zasinienia ustępują w ciągu 14 dni, a szwy są usuwane po 10-14 dniach.

Celem tego typu operacji jest przede wszystkim poprawa zarysu twarzy i napięcia skóry, a nie zupełne wygładzenie wszystkich zmarszczek. W związku z tym bardzo często dla kompleksowego odmłodzenia całej twarzy wykonywane są różnego rodzaju zabiegi uzupełniające takie jak plastyka powiek, peelingi chemiczne oraz zabiegi z użyciem preparatów kwasu hialuronowego lub przeszczepów własnej tkanki tłuszczowej.

Operacja nie zatrzymuje procesu starzenia się twarzy, a jedynie cofa go do pewnego punktu. Efekty zabiegu są długotrwałe i utrzymują się od kilku do kilkunastu lat w zależności od trybu życia, czynników genetycznych, ekspozycji na słońce czy palenia papierosów.

Potrzebujesz porady specjalisty?

Skontaktuj się z nami