LEKARZE

Nasi lekarze chirurdzy plastycy są członkami Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej, a lekarze dermatolodzy należą do Polskiego Towarzystwa Dermatologii. Uczestniczymy w kongresach tematycznych w Polsce i za granicą, cały czas rozwijając się i pogłębiając swoją wiedzę. Dzięki temu wiemy jak skutecznie stosować nowoczesne i bezpieczne metody leczenia.

Dr n.med.
Marek Molski

Specjalista chirurgii plastycznej

Absolwent Akademii Medycznej w Białymstoku.

 

W latach 1983-2013 pracował w Klinice Chirurgii Plastycznej CMKP, gdzie w 1988 roku uzyskał tytuł specjalisty w dziedzinie chirurgii plastycznej. W 1989 roku obronił pracę doktorską pt. „Badania doświadczalne i zastosowanie kliniczne własnej modyfikacji zespolenia teleskopowego naczyń tętniczych”.

 

Przez ponad 10 lat pełnił funkcję zastępcy ordynatora Oddziału Klinicznego Chirurgii Plastycznej w SPSK im. prof. W. Orłowskiego w Warszawie. Od ponad 20 lat jest konsultantem oddziałów ortopedycznych i klinik w SPSK im. Prof. A. Grucy w Otwocku, gdzie prowadzi specjalistyczną działalność leczniczą. Przez szereg lat prowadził podobną działalność w Szpitalu Klinicznym Dzieciątka Jezus w Warszawie. Od 2012 roku pracuje również w Carolina Medical Center, a od 2013 roku w Szpitalu Dziecięcym im. Prof. J. Bogdanowicza w Warszawie.

 

Odbył wiele szkoleń w USA, w tym 6-miesięczny staż Fundacji Kościuszkowskiej w Nowym Jorku, w kilku wiodących ośrodkach chirurgii plastycznej (prof. D.Wood, Long Beach, Kalifornia; prof. L.Vasconez, Birmingham, Alabama; prof. R.Sherman, Los Angeles, Kalifornia; prof. H.Buncke, San Francisco, Kalifornia), kilkakrotnie przebywał na Tajwanie, gdzie brał czynny udział w pracach Kliniki Chirurgii Plastycznej w Chang Gung Memorial Hospital, kierowanej przez prof. Fu Chan Wei,

 

W latach 1985-2013 był członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej, pełniąc funkcję sekretarza, kilkakrotnie wiceprezesa, a w latach 2009-2011 prezesa towarzystwa. Był członkiem Polskiego Towarzystwa Mikrochirurgii, a w latach 2000-2004 pełnił funkcję wiceprezesa towarzystwa. Przez 6 lat był oficjalnym przedstawicielem Polski w ESPRAS (Zrzeszeniu Europejskich Towarzystw Chirurgii Plastycznej Rekonstrukcyjnej i Estetycznej). Jest aktywnym członkiem Światowego Towarzystwa Mikrochirurgii Rekonstrukcyjnej (WSRM),

 

Od 2002 r. członek Komitetu Redakcyjnego czasopisma „Chirurgia Narządów Ruchu i Ortopedia Polska”, od 2012 r. członek Editorial Board amerykańskiego czasopisma „Hand” wydawanego w Chicago przez American Association for Hand Surgery.

 

Za cykl prac poświęconych replantacjom palców rąk uzyskał w 1999 roku indywidualną nagrodę Ministra Zdrowia. Za działalność dydaktyczną w CMKP w 2004 r. otrzymał Medal Komisji Edukacji Narodowej.

 

Od kwietnia 2013 r. jest zatrudniony na stanowisku starszego wykładowcy w Klinice Chirurgii Urazowej Narządu Ruchu i Ortopedii CMKP w Warszawie.

 

Jego dorobek naukowy obejmuje ponad 100 publikacji naukowych, w tym w czasopismach mających Impact Factor (IF) i ponad 250 wystąpień zjazdowych, w tym 25 zagranicznych, gdzie jako faculty member wygłaszał referaty na zaproszenie i prowadził kursy na światowych kongresach (WSRM, IPRAS).

 

Spośród wielu działów chirurgii plastycznej, szczególnie interesuje się chirurgią ręki i chirurgią rekonstrukcyjną kończyn (unaczynionymi przeszczepami kości), a zwłaszcza mikrochirurgią.

 

Centrum Chirurgii Plastycznej
Malia

ul. gen. J. Zajączka 11 (wejście od ulicy Rydygiera), 01-510 Warszawa

tel./faks 22 331 07 32
tel. 22 621 66 26
tel. kom. 695 383 338

kontakt@centrummalia.pl

Czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 – 20.00

Zadzwoń 22 331 07 32