Zabiegi

Operacje piersi, chirurgia ręki, odsysanie tkanki tłuszczowej, chirurgia ogólna i naczyniowa, laryngologia, dermatologia estetyczna, zabiegi korekcyjne laserem.

Centrum Chirurgii Plastycznej Malia
 

Plastyka powiek

Nadmiar oraz zwiotczenie skóry powiek górnych i dolnych oraz tzw. worki pod oczami to najczęstsze wskazania do poddania się korekcji powiek, gdyż stosowanie kremów i zabiegów kosmetycznych jest wtedy nieskuteczne. Operacja plastyczna polega na wycięciu nadmiaru skóry i usunięciu przepuklin tłuszczowych, jeśli są uwypuklenia powiek w postaci worków. Cięcia są ukryte w załamaniu powieki górnej, na powiece dolnej są pod rzęsami. Usunięcie szwów następuje po 7 dniach, natomiast obrzęk i zasinienia widoczne są do 14 dni. Efekt takiego zabiegu utrzymuje się do kilkunastu lat.

Argumentem silnie przemawiającym za zabiegiem jest nadmiar skóry, zarówno na powiekach górnych jak i dolnych, który może prowadzić do problemów natury funkcjonalnej. Zbyt duża ilość skóry na powiekach górnych z reguły utrudnia pełne otwarcie oka i przeszkadza w patrzeniu, zwłaszcza ku górze. W przypadku powiek dolnych przypadłość ta może prowadzić do wywijania powiek i stanów zapalnych spojówek.

Left Menu Icon
Centrum Chirurgii Plastycznej Malia