Zabiegi

Operacje piersi, chirurgia ręki, odsysanie tkanki tłuszczowej, chirurgia ogólna i naczyniowa, laryngologia, dermatologia estetyczna, zabiegi korekcyjne laserem.

Centrum Chirurgii Plastycznej Malia
 

Nici PDO First Lift

PDO First Lift – to szybki, prosty i bezbolesny sposób na przywrócenie skórze młodego i świeżego wyglądu. Nici First Lift wykonane są z rozpuszczalnej substancji PDO (polidioksanon), co pozwana na ich rozpuszczenie w tkance po 6 – 8 miesiącach od wykonania zabiegu. Dzięki temu nici mogą być stosowane nie tylko do skóry twarzy, ale także na całym ciele. Można dzięki nim pozbyć się zmarszczek, różnego rodzaju blizn czy rozstępów.

Jak to działa?

PDO pobudza w tkankach proces neokolagenezy, czyli stymuluje produkcję nowego kolegenu – białka odpowiedzialnego za jędrność skóry. Natomiast stymulacja fibroblastów pobudza syntezę elastyny – białka odpowiedzialnego za sprężystość. W zależności od rodzaju nici nasza skóra może zostać poddana rewitalizacji – usunięte zostaną drobne zmarszczki, cienie wokół oczu czy „zmarszczki palacza”; wywołać efekt delikatnego liftingu – uniesienie konturu twarzy, wygładzone czoło i bruzdy nosowo-wargowe; wywołać efekt silnego liftingu – wygładzenie linii czoła, brwi, policzków oraz linii żuchwy.

Zabieg polega na wszczepieniu pod skórę odpowiednio dobranych do uzyskania zamierzonego efektu nici. Przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym (takim jak u dentysty) i trwa  zaledwie 20-30 minut. Po zabiegu czasem mogą wystąpić mniejsze lub większe krwiaki w miejscu wkłucia.

Left Menu Icon
Centrum Chirurgii Plastycznej Malia