Nasi lekarze

Prawie wszyscy nasi lekarze ze specjalnością z zakresu chirurgii plastycznej są członkami Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej, a dermatolodzy należą do Polskiego Towarzystwa Dermatologii. Na bieżąco, czynnie uczestniczymy w europejskich i światowych kongresach tematycznych, cały czas rozwijając się i pogłębiając swoją wiedzę. Dzięki temu wiemy jak skutecznie stosować nowoczesne i bezpieczne metody.

Centrum Chirurgii Plastycznej Malia
 

dr n. med. Zbigniew Salamon

Absolwent Warszawskiej Akademii Medycznej. Tytuł lekarza posiada od 1985 r. Specjalizację I stopnia z chirurgii ogólnej uzyskał w 1989 r., a w 1995 r. otrzymał dyplom specjalisty chirurgii ogólnej II stopnia.
Stopień doktora nauk medycznych zdobył w 1997 r. po obronie rozprawy doktorskiej pod tytułem „Przydatność rezonansu magnetycznego w rozpoznawaniu i ocenie stopnia zaawansowania raka przełyku – wartość metody w aspekcie planowania leczenia”.
Przez wiele lat pracował w Oddziale Torakochirurgii, a następnie w Oddziale Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej w Centralnym Szpitalu Kolejowym. Jest autorem 40 publikacji i prac naukowych z zakresu chirurgii ogólnej, onkologii i radiologii. Odbył liczne staże w Niemczech (Kolonia, Tubingen, Essen-Werden) i Francji (Strasbourg).
Od 30 lat specjalizuje się we flebologii, ze szczególnym uwzględnieniem skleroterapii.

Left Menu Icon
Centrum Chirurgii Plastycznej Malia