Dla Pacjenta

Powinieneś być przygotowany do rozmowy z lekarzem i wiedzieć jaki chcesz osiągnąć efekt po zabiegu. Ważne są: Twój stan psychiczny i motywy, które Tobą kierują. Operacja nie rozwiąże problemów osobistych, może tylko poprawić samopoczucie zgodnie z dewizą: „Lepiej wyglądasz – lepiej się czujesz”.

Podczas konsultacji należy ustalić z lekarzem, jakiego efektu oczekujemy i na ile możliwe jest jego zrealizowanie. Musimy wziąć pod uwagę nasz stan zdrowia, budowę ciała i tryb życia. Czasami określone uwarunkowania wyznaczają możliwe granice wykonania zabiegu. Zaufania nie powinien wzbudzać lekarz, który bezkrytycznie przyjmuje nasze sugestie i obiecuje podjąć się każdej operacji. Nie powinniśmy decydować się także na gwałtowne i drastyczne zmiany, jeśli nie są one faktycznie potrzebne. W przeciwnym razie może mieć to wpływ na późniejsze kłopoty zdrowotne.

Aby zmniejszyć ryzyko powikłań powinniśmy poddawać się zabiegom na miarę naszych rzeczywistych potrzeb i fizycznych możliwości. Każdy pacjent musi ponadto stosować się do zaleceń lekarza dotyczących postępowania po zabiegu. Nie warto sugerować się radami postronnych osób. Okres gojenia jest w każdym przypadku indywidualny, a jednocześnie równie ważny jak sama operacja i w dużej mierze decyduje o końcowym efekcie.

Left Menu Icon
Centrum Chirurgii Plastycznej Malia