Dla pacjenta

Powinieneś być przygotowany do rozmowy z lekarzem i wiedzieć jaki chcesz osiągnąć efekt po zabiegu. Ważne są: Twój stan psychiczny i motywy, które Tobą kierują. Operacja nie rozwiąże problemów osobistych, może tylko poprawić samopoczucie zgodnie z dewizą: „Lepiej wyglądasz – lepiej się czujesz”.

Czy istnieje ryzyko wystąpienia powikłań po operacji?

Podczas konsultacji należy ustalić z lekarzem, jakiego efektu oczekujemy i na ile możliwe jest jego zrealizowanie. Musimy wziąć pod uwagę nasz stan zdrowia, budowę ciała i tryb życia. Czasami określone uwarunkowania wyznaczają możliwe granice wykonania zabiegu. Zaufania nie powinien wzbudzać lekarz, który bezkrytycznie przyjmuje nasze sugestie i obiecuje podjąć się każdej operacji. Nie powinniśmy decydować się także na gwałtowne i drastyczne zmiany, jeśli nie są one faktycznie potrzebne. W przeciwnym razie może mieć to wpływ na późniejsze kłopoty zdrowotne.

Aby zmniejszyć ryzyko powikłań powinniśmy poddawać się zabiegom na miarę naszych rzeczywistych potrzeb i fizycznych możliwości. Każdy pacjent musi ponadto stosować się do zaleceń lekarza dotyczących postępowania po zabiegu. Nie warto sugerować się radami postronnych osób. Okres gojenia jest w każdym przypadku indywidualny, a jednocześnie równie ważny jak sama operacja i w dużej mierze decyduje o końcowym efekcie.

Centrum Chirurgii Plastycznej
Malia

ul. gen. J. Zajączka 11 (wejście od ulicy Rydygiera), 01-510 Warszawa

tel./faks 22 331 07 32
tel. 22 621 66 26
tel. kom. 695 383 338

kontakt@centrummalia.pl

Czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 – 20.00

Zadzwoń 22 331 07 32